FAQ

Spodziewam się dziecka. Co będzie mi potrzebne?

Po pierwsze gratulujemy! Mamy nadzieję, że okażemy się pomocni! Nasze produkty są tak zaprojektowane, by mogły służyć Twojemu dziecku od jego pierwszych dni, aż do chwili, gdy podrośnie. Na początku potrzebować będziesz nosidełka, które pozwoli Ci nosić dziecko już w jego pierwszych dniach życia, do chwili aż osiągnie wagę 10 do 15 kg, w zależności od modelu. Dzięki naszemu rozwiązaniu Unisystem możesz umieścić nosidełko w wózku i wyjść na pierwszy spacer. Po drugie możesz wybrać wózek, który spodoba Ci się najbardziej, gdyż do każdego z nich pasują wszystkie dostępne nosidełka. Będziesz używać go aż do momentu, gdy Twoje dziecko podrośnie i zacznie chodzić. Po trzecie, jeśli jeździsz samochodem, będziesz potrzebować nosidełka, które łatwo zainstalujesz w Twoim aucie. Przejrzyj ofertę nosidełek montowanych przy pomocy adaptera lub systemu Isofix. Dla większych dzieci posiadamy w ofercie foteliki samochodowe zapewniające maksymalną ochronę i bezpieczeństwo.

Gdzie kupię wasze produkty?

W dziale DYSTRYBUCJA znajduje się lista sklepów.

W jaki sposób mogę uzyskać katalog oferujący wszystkie wasze produkty?

Jeśli chcesz otrzymać katalog naszych produktów, prześlij e-mail z danymi adresowymi na adres: info@miko.poznan.pl

Jak uzyskam instrukcję obsługi produktów?

Instrukcje obsługi wszystkich produktów dostępne są w naszym serwisie. Aby pobrać instrukcję, wejdź na stronę danego produktu i z dolnego poziomego menu wybierz zakładkę Instrukcja Obsługi. Następnie kliknij w link referujący do instrukcji obsługi danego produktu.

Co oznaczają grupy 0, 1, 2 dla fotelików samochodowych?

Zgodnie z rozporządzeniem foteliki samochodowe dla dzieci podzielone zostały na poszczególne grupy w zależności od wagi dziecka:

GRUPA 0od urodzenia do 10 kg
GRUPA 0+od urodzenia do 13 kg
GRUPA Iod 9 do 18 kg
GRUPA IIod 15 do 25 kg
GRUPA IIIod 22 do 35 kg

Czym jest system Isofix?

System Isofix jest międzynarodowym rozwiązaniem, które przy pomocy zaczepów pozwala na szybką instalację fotelika w samochodzie. System ten składa się z serii punktów mocujących na stałe przymocowanych do nadwozia samochodu, do których wczepiany jest fotelik. System ISOFIX ułatwia montaż fotelika, ogranicza możliwość wystąpienia błędu podczas instalacji.

Jak mogę się dowiedzieć gdzie mam zainstalować fotelik?

Fotelik może być zainstalowany na każdym siedzeniu posiadającym elementy mocujące, pasy bezpieczeństwa lub punkty mocujące ISOFIX. Jeśli używasz systemu ISOFIX przejdź na stronę danego produktu i w dolnym menu wybierz zakładkę INSTRUKCJA. Znajdziesz tam listę modeli samochodów, w której wskazane są miejsca, w których możliwa jest instalacja fotelików.

Co może się wydarzyć, gdy nie będę używać fotelika samochodowego?

Najczęstszą przyczyną śmierci dzieci w wieku powyżej jednego roku są wypadki drogowe. Korzystanie z fotelików samochodowych może w dużym stopniu zapobiec urazom. Statystyki wskazują że prawidłowe korzystanie z fotelika pomogło uniknąć obrażeń w 9 na 10 wypadków (w przypadku, gdy fotelik zamontowany był tyłem do kierunku jazdy) oraz w 6 na 10 wypadków (gdy fotelik zainstalowany był przodem do kierunku jazdy). Akredytowane laboratorium przeprowadziło porównanie wypadku dwójki dzieci przy prędkości 64km/h. Dziecko, które jechało bez żadnego zabezpieczenia odniosło poważne obrażenia, dziecko które podróżowało prawidłowo zabezpieczone nie poniosło żadnych znaczących obrażeń.

Co oznacza pomarańczowa etykieta na produktach?

Każdy certyfikowany produkt posiada pomarańczową etykietę, która zawiera następujące informacje:

Czy wszystkie wasze produkty posiadają homologację?

Tak. Wszystkie nasze produkty posiadają homologację oraz gwarancję jakości i bezpieczeństwa.

Mam więcej pytań. Jak mogę się skontaktować?

Jeśli masz więcej pytań, możesz zadzwonić na numer (61) 842 29 74 lub napisać do nas na adres: info@miko.poznan.pl